Півонія трав'яниста в контейнері

10 товаров

Півонії трав'янисті в контейнері для посадки в саду


Півонії трав'янисті багаторічні рослини невибагливі до місця зростання і не складні у догляді, з яким впорається навіть садівник-початківець. Півонії виростають одному місці протягом довгого періоду і забезпечують кущі стабільну декоративність. Висота півонії може бути від 50 см до 130 см, квіти яскраві, і мають дуже велику палітру кольорів, рідкість жовті півонії, аромат півонії чудовий. Півонія трав'яниста воістину вважаю чарівністю сходу, саме в Японії півонія почали вирощувати на початку 18 століття. Півонія молочноквіткова (Paeonia lactiflora). Синонім – півонія білоквітковий (P. albiflora) найчастіше застосовується у зарубіжних публікаціях. Іноді в деяких каталогах і старих виданнях зустрічається синонім півонія китайська (P. Chinensis) - історична назва, що нагадує, що ці півонії потрапили до Європи з Китаю.

Умови та посадка трав'янистої півонії

Півонії трав'янисті відносяться до довговічних рослин, які не вимагають частої пересадки або поділу куща. На одному місці можуть рости багато років і навіть десятиліттями. Тому місце для цієї рослини вибирають ретельно, щоб не довелося зайвий раз його пересаджувати. Найбільш підходящими будуть сонячні куточки саду або ділянки з розсіяним півтінь. Трав'янисті півонії невибагливі і ростуть практично на будь-яких ґрунтах, але краще їх садити на багатих суглинках, заправлених гумусом. На такому ґрунті ці багаторічні квіти в саду виглядають красивими, розвивають багато квітконосів, стебла виростають міцними. Треба пам'ятати, що півонії погано переносять високе залягання ґрунтових вод, їх товсті кореневища починають гнити у перезволоженому ґрунті, тому при виборі місця для посадки переконайтеся, що ваші посадки не затоплюватимуться весняним паводком. 

Першого року після посадки півонії не квітують. У більшості випадків не страшно, якщо і на другий рік рослини не зацвіли або цвітуть не повноцінно. Просто вони ще не досягли зрілості. Набагато важливіше, щоб на другий рік рослини виглядали здоровими і значно додали у розвитку порівняно з першим роком: число стебел має збільшитися до 3 — 6. Відзначено, що міжвидові гібриди випереджають у розвитку півонії молочно квіткового і вже на другий рік часто зацвітають. Півонія можна ділити з 3 - 4-річного віку за умови, що вони вже нормально цвіли, число стебел перевищило 7 і стебла ростуть не пучком з однієї точки, а займають певну площу діаметром не менше 7 см. Остання умова - свідчення того, що кореневище Досить розвинене і може бути поділено на кілька частин.

Безпосередньо перед посадкою кореневища дезінфікують фунгіцидами (фундазол, топсін, тощо), а потім на 8-12 годин занурюють у розчин гетероауксину (1 таблетка на 10 л води). Коли вона обсохне, зрізи затирають товченим вугіллям. Кореневища корисно також вмочити в глиняну бовтанку з додаванням мідного купоросу (1 столова ложка на відро води). Підготовлену ділянку садять у лунку на піщану подушку. Зверху засипають землею так, щоб над бруньками її шар був не більше 5 см і рясно поливають. Перші 2 роки півонії нарощують кореневу систему, тому треба набратися терпіння і не давати їм цвісти. У перший рік обов'язково відщипують усі бутони, на другий можна залишити лише один. Коли він лусне, його зрізують як на й коротше і ставлять у воду, щоб розглянути квітку. Однак перше цвітіння може виявитися не характерним для цього сорту. Відповідні сорту квітки у півоній з'являються лише на третій рік і навіть пізніше. © 2022, Авторські права захищено! Посилання при копіюванні обов'язкове!